امروز: جمعه ٠١ تير ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعية انتخاب برگزيدگان ادبي‌كشور

 


بنياد ملّي نخبگان بر اساس آيين‌نامة «شناسايي و پشتيباني از برگزيدگان ادبي‌كشور»، دومين مرحله از فرايند شناسايي آحاد اجتماعات ادبي را در دو ردة «مستعد برتر ادبي» و «سرآمد ادبي» آغاز كرده و تسهيلات ويژه‌اي را به برگزيدگان ادبي كشور اعطا مي‌كند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان استان لرستان، مهم‌ترين نكات اين تسهيلات به شرح زير است:
1.    متقاضيان مي‌توانند حداكثر تا تاريخ 20/5/1396، با مراجعه به سامانة جامع اطلاعاتي بنياد ملّي نخبگان به نشاني( http://portal.bmn.ir پيوند به سامانه)، ضمن نام‌نويسي در بخش «نام‌نويسي متقاضي» و انتخاب گزينة «ادبي» در بخش «حوزة فعاليت»، اطلاعات خود را ارسال‌كنند.
2.    شروط لازم براي بهره‌مندي از اين تسهيلات به شرح زير است:
.1-2مستعدان برتر ادبي بايد واجد ويژگي‌هاي زير باشند:
الف. آثار زباني و ادبي آنان داراي نشانه‌هايي خلاقانه، نوآورانه، واجد ارزش‌هاي ادبي و متفاوت باكار عموم باشند.
ب. احوال و آثار آنان معرف تخلّق به ادب اسلامي، التزام عملي به نظام اسلامي و آيين ملّي باشد.
ج. در محدودة سني 15 تا 40 سالگي باشند.
2-2 .سرآمدان ادبي بايد واجد ويژگي‌هاي زير باشند:
الف. صاحب سبك و شيوه‌اي نوآورانه درآفرينش‌آثارادبي بوده، سال‌هاي متمادي از عمر خود را در آن شاخة ادبي به صورت فعال و پيشرو سپري‌كرده باشند.
ب. احوال و آثار آنان معرف تخلّق به ادب اسلامي، التزام عملي به نظام اسلامي و آيين‌ ملّي باشد.
ج. در محدودة سني بالاتر از 40 سال باشند.
3.    شرط كافي براي بهره‌مندي از اين تسهيلات به شرح زير است:
برگزيدگان بايد اولاً حدنصاب لازم، دست‌كم  150 امتياز (در ردة مستعدان برتر ادبي) و 300 امتياز (در ردة سرآمدان ادبي) را از فعاليت‌هاي نخبگاني ادبي به دست آورند و ثانياً حائز بيشترين امتياز در بين ساير متقاضيان در دورة بررسي باشند.
يادآوري 1: صرفاً فعاليت‌هاي مرتبط با حوزة ادبيات (شامل: «شعر»، «داستان» و «تخصص‌هاي زباني و ادبي (از جمله: نويسندگي، ويرايش، آموزش زبان فارسي، ترجمه، زبان‌شناسي و پژوهش زباني‌وادبي)») مورد بررسي قرار مي‌گيرند.
يادآوري 2: هر يك از فعاليت‌هاي نخبگاني داراي امتيازي براي شناسايي افراد مستعد و سرآمد است و داشتن شرايط يك بند الزاماً به معناي برگزيدگي نيست.
يادآوري 3: متقاضيان به شكل فردي يا با معرفي از سوي نهادهاي معتبر ادبي (دانشگاه‌ها، انجمن هاي علمي، نهادهاي تخصصي ادبي و ...) مي‌توانند در فرايند ارزيابي شركت كنند.
يادآوري 4: چنانچه در هر مرحله از بررسي مشخص شود متقاضي اطلاعاتي خلاف واقع را ارسال كرده است، متقاضي نه‌ فقط از اين تسهيلات بلكه از تمامي تسهيلات بنياد محروم مي‌شود و عدم صداقت وي به دستگاه‌هاي ذي‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقي موضوع پيگيري مي‌شود.
متقاضيان براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به بنياد نخبگان استان لرستان مراجعه كنند يا با شماره تماس 33239892 ـ066 ( داخلی 2،   ..............کلانتری) تماس حاصل فرمايند.


٠٨:١٦ - يکشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٢٨٦٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٢١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تمامی حقوق برای دانشگاه لرستان محفوظ می باشد.طراحی و پشتیبانی: واحد فناوری اطلاعات