امروز: سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از مزرعه آموزشی، تحقیقاتی مرغ بومی دانشکده کشاورزی دانشگاه لرستان

مهندس عبدالرضا بازدار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، دکتر خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان و هیئت همراه از مزرعه آموزشی، تحقیقاتی مرغ بومی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان بازدید کردند.

صبح روز شنبه، 16 فروردین‌ماه، این بازدید صورت گرفت.

هر دو طرف بر تقویت همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی و تحقیقاتی در زمینه پرورش مرغ بومی تأکید کردند.

دکتر خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان گفت:«این مزرعه در راستای تقویت آموزش و همچنین توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان لرستان ایجاد شده است».

وی توضیح داد:«باید همکاری‌های مشترک دانشگاه و سایر دستگاههای اجرایی را در راستای تقویت هرچه بیشتر مفهوم دانشگاه جامعه‌محور افزایش داد».

وی تصریح کرد:«از طرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاهیان برای رونق اقتصاد استان باید بیشتر از گذشته استفاده شود».

دکتر عزیزی گفت:«رویکرد تیم مدیریتی دانشگاه لرستان، آن است که همکاریهای مشترک بین دانشگاه لرستان و بخش‌های اجرایی و خصوصی استان گسترش یابد».

در این بازدید، دکتر جهانشیر شاکرمی، رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان نیز گزارشی از روند کار مزرعه آموزشی و تحقیقاتی پرورش مرغ بومی ارائه کرد.

گفتنی است مزرعه آموزشی و تحقیقاتی پرورش مرغ بومی در مهرماه 98 با حضور دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به افتتاح رسید.

در حال حاضر این مزرعه با حدود 3 هزار مرغ و جوجه، فعالیت دارد. 


١٤:٥٦ - شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٦٨٨٦    /    تعداد نمایش : ٧٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تمامی حقوق برای دانشگاه لرستان محفوظ می باشد.طراحی و پشتیبانی: واحد فناوری اطلاعات